יום שבת, 4 בספטמבר 2010

שנה חדשה!

הנה חלפה עברה לה שנה נוספת ואנו עומדים בפתחה של שנה חדשה .כולנו מלאי סקרנות, תהיות ושאלות: מה תטמון בחובה השנה החדשה?
חלקנו חוזרות משנת שבתון מלאה או חלקית לשנת עבודה רגילה, האם זה יהיה קשה יותר? האם נצליח לעמוד במטלות השונות וברף שהצבנו לעצמנו?
וכיצד נשפיע באמצעות הכלים שרכשנו? האם סגנון ההוראה שלנו ישתפר? יהיה איכותי ומעניין יותר? האם נהווה "סוכני שינוי" במערכת?
ימים יגידו.
היעדים שהצבתי לעצמי השנה:
א. בתחום התשתית הטכנולוגית - לדאוג לציוד ומחשבים נוספים שכן, למרות שיעדיו של משרד החנוך להגיע למחשב אחד לכל עשרה תלמידים - עודנו רחוקים מיעד זה! וכבר יצרתי קשר עם הגורמים המתאימים במנח"י ירושלים- הם הבטיחו לי שאכן יציידו אותנו במחשבים נוספים, אני מקווה שיעמדו בהבטחתם.
ב.בתחום ההוראה- אני מקווה לעודד מורים נוספים לשנות את הגישה המסורתית שלהם, לאמץ גישה חדשנית יותר באמצעות שילוב התקשוב בהוראה בכל המקצועות: אנגלית, מתמטיקה , מדעים ועוד.
שילוב שיובנה על תהליכים של הבניית ידע ותהליכי חשיבה בשיטה הקונסטרוקטיביסטית כמו גם אינטראקציה בין הלומדים ובין המורה.

לא נותר לי, אלא לאחל לכולנו: שנת לימודים טובה ומוצלחת, שנה של למידה והתפתחות , שנת עשייה והתחדשות וכמובן הישגים, יצירתיות וצמיחה כבוד לזולת ושיתוף פעולה.


2 comments:

מיכל שפיז אמר/ה...

שלומית יקרה!
מטבע הדברים שתינו עוסקות באותו תחום למידה ולכן התחברתי מאוד לפוסט שלך. גם אני מתמודדת כמוך עם יותר תלמידים ופחות מחשבים ולא כמו שכתוב בנהלים, מחשב לכל עשרה ילדים. אני חושבת שבזכות הידע שרכשנו, אכן נצליח לרתום לשורותינו יותר ויותר מורים שישלבו את הטכנולוגיה בהוראתם.
אני מאחלת לך שתצליחי להגשים ולהשיג את היעדים שהצבת לעצמך, מהכירותי עמך - את עושה חיל בבית ספרך.
שתהיה לך שנה של הצלחות חדשות בכל - אמן!
באהבה, מיכל

הבלוג של שלומית אמר/ה...

מיכל חביבה!
חן חן על המחמאות והאיחולים.
מאחלת לך רק טוב והמון הצלחה בתפקידך החדש!